Webové stránky Hospodářské komory ČR
5. 3. 2021

Informace Hospodářské komory ČR k zajištění antigenních testů

Hospodářská komora ČR již téměř rok pomáhá podnikatelům a živnostníkům se zajištěním ochranných prostředků díky spolupráci se společností MONTO, s.r.o.

S ohledem na nařízení vlády v posledních dnech evidujeme enormní zájem (nejen) podnikatelské veřejnosti o zajištění antigenních testů pro tzv. samotestování. Vzhledem k vyčerpání zásob je nyní možné prostřednictvím kontaktních formulářů HK ČR objednávat antigenní testy s nejbližším možným termínem doručení dne 15. 3. 2021. Jsme si dobře vědomi, že uvedený termín není pro mnohé firmy v tuto chvíli akceptovatelný, proto vám nabízíme možnost zajištění samoodběrových testů prostřednictvím e-shopu VIAKOM (Antigenní test ze slin na COVID-19 – 20 ks (Clongene Biotech Co., Ltd.). Před objednávkou se nejprve zaregistrujte v pravém horním rohu a při tvorbě své objednávky dejte do poznámky kód „CCL“. Připomínáme, že kompletní seznam antigenních testů, pro které vydalo ministerstvo výjimku, naleznete zde.

Závěrem si dovolujeme sdílet informaci, že obchodní řetězec MAKRO Cash & Carry ČR chystá od 8. 3. 2021 nabízet antigenní testy pro laické využití na svých prodejních místech.

Mgr. Tomáš Zelený
ředitel
Odbor usnadňování obchodu a služeb
Hospodářská komora České republiky