Portál Ministerstva zdravotnictví ke COVID-19
13. 3. 2020

Informační zdroje ke COVID-19

Ministerstvo zdravotnictví zprovoznilo v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice nové webové stránky. Zveřejňovány jsou aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem. K dispozici jsou i důležité kontakty, doporučené postupy, informace pro zdravotníky, informace pro zaměstnance a zaměstnavatele, vydaná opatření a doporučení, tiskové zprávy a aktuality, dále také vývoj ve světě a přehled států s vysokým rizikem přenosu nákazy, a potřebné materiály ke stažení. Více viz v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví.

Rubrika COVID-19 na www.sovak.cz

Také SOVAK ČR zareagoval na vzniklou situaci a zveřejňuje pro své členy informace v Sekci pro členy v Informacích pro členy, kde vznikla rubriky COVID-19 a je od 5. 3. průběžně aktualizována. V případě problému přístupu do Sekce pro členy kontaktujte Ing. Ivanu Weinzettlovou Jungovou (e-mail jungova@sovak.cz, tel.: 727 915 184).

Stránka na webu Svazu měst a obcí Vše o koronaviru

SMO ČR informuje starosty na stránce Vše o koronaviru

Svaz měst a obcí ČR vytvořil speciální stránku na svém webu s názvem Vše o koronaviru, která je určená zejména starostům a mohou se zde dozvědět aktuální informace z vlády či od jednotlivých ministrů. Zároveň jsou v Právní poradně určené pro registrované členy zveřejňovány a zpřístupněny nejčastější dotazy týkající se současné situace i pro ostatní, neregistrované, uživatele.