Ocenění vítězů Vodárenské soutěže zručnosti 2019
28. 5. 2019

Předání ocenění vítězům Vodárenské soutěže zručnosti 2019

Na výstavišti v Letňanech se ve dnech 21. 5.–22. 5. utkalo 16 dvoučlenných družstev montérů z 12 vodárenských společností ve Vodárenské soutěži zručnosti, která byla součástí doprovodného programu 21. ročníku výstavy VODOVODY–KANALIZACE 2019.  

Vodárenská soutěž zručnosti 2019

Počasí jako na houpačce si užili účastníci 16. ročníku Vodárenské soutěže zručnosti, kterou uspořádal SOVAK ČR při příležitosti 21. ročníku mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY–KANALIZACE 2019. Týmy montérů prokázaly své dovednosti v disciplíně provedení kompletního zřízení 1“ domovní přípojky na litinové a plastové potrubí pod tlakem. Nezávislí rozhodčí posuzovali nejen rychlost, ale i kvalitu provedení. Jak se ukázalo, právě kvalita provedení v některých případech byla rozhodující pro konečné pořadí soutěžního družstva.

To se ovšem netýkalo vítězného družstva ze společnosti Severočeská servisní, a.s., které dosáhlo skvělého celkového času včetně trestných vteřin 11:18 minut. Druhé místo obsadilo družstvo z Ostravských vodáren a kanalizací a.s. se skvělým celkovým časem 11:57 minut včetně pouhé 10 vteřinové penalizace. Třetí místo si vybojovalo druhé družstvo Ostravských vodáren a kanalizací, a.s. s celkovým časem rovných 15 minut.

Vodárenská soutěž zručnosti 2019
Ocenění pro vítěze Vodárenské soutěže zručnosti 2019

Historicky nejlepší výsledek z roku 2017 – celkový čas 8:58 min vytvořený družstvem ze společnosti ČEVAK a.s. pokořen nebyl, ale je to jistě výzva do dalšího, již 17. ročníku, který se uskuteční v roce 2021. Předání medailí, diplomů a hodnotných cen vítězným družstvům proběhlo po skončení soutěže 22. 5. 2019 v 16 hodin na podiu ve vstupní hale 2D. Slavnostní vyhlášení výsledků včetně předání pohárů zástupcům vítězných společností bylo součástí společenského večera. 

Velké díky patří také hlavním sponzorům soutěže, kterými byly již tradičně AVK VOD-KA a.s., HAWLE ARMATURY s.r.o., KAPKA s.r.o., LUNA PLAST a.s. a SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. Nově se k nim přidaly vodárenské společnosti Brněnské vodárny a kanalizace, a.s., Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Severočeská servisní a.s. a Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., které umožnily svým vybraným zaměstnancům nestranně zastat roli nezávislých rozhodčích. 

Vodárenská soutěž zručnosti 2019

Gratulujeme vítězům!

Celkovou výsledkovou listinu naleznete zde.  

Ing. Barbora Škarková
ekonomka SOVAK ČR
organizační garant soutěže

Příloha Velikost
SOVAK_vysledkova_listina.pdf 553.7 KB